Abt byl Audi suspendován za svůj prohřešek ve virtuálním závodě!

Daniel Abt byl suspendován po svém incidentu během virtuálního závodu formule E. Závodník tak už pravděpodobně do šampionátu elektrických formulí nezasáhne.

Německý závodník se pokusil v závodě podvádět tím stylem, že za sebe nechal závodit profesionálního závodníka. Abt se vymlouval na problémy s připojením a kameru si zakrýval, nebylo tak těžké na podvod přijít.

Podle serveru The Race nebude už Abt závodit u Audi Sport, jelikož toto suspendování je zahrnuto i v oficiálním prohlášení výrobce.

Race at Home Challenge: Abt po podvodu diskvalifikovaný a s tučnou pokutou

„Daniel Abt nezávodil v kvalifikaci a v závodě pátého podniku  Race at Home Challenge dne 23. května, ale nechal závodit profesionálního simracera. Okamžitě se následující den omluvil a přijal diskvalifikaci.

Integrita, transparentnost a důsledné dodržování platných pravidel jsou pro Audi nejvyšší prioritou – to platí pro všechny činnosti, do kterých je značka zapojena bez výjimky. Z tohoto důvodu se Audi Sport rozhodlo dočasně pozastavit závodní činnost Daniela Abta.”

Jen pro připomenutí, Abt závodí u týmu Audi už od první sezony formule E a v roce 2018 vyhrál dva závody. Tým tak bude muset hledat případnou náhradu, která by mohla pocházet například z DTM. Výrobce v minulosti testoval se dvěma mladíky Kelvinem van der Lindem a Mattiou Drudim.