Acura se bude plně věnovat elektromobilům

Acura v poslední době uvedla na trh několik zajímavých vozů pro milovníky jízdy, což vyvrcholilo příchodem Integry příští rok. Ale luxusní značka Hondy se nezaměřuje pouze na návrat ke kořenům výkonu; má také urychlit elektrifikaci.

Ve skutečnosti má v plánu odvést mateřskou společnost Honda Motor Co od spalovacích motorů přeskočením hybridní fáze, kterou značka Honda v současné době prochází, a přejít na čistě elektrické modely.

Zatímco Honda rozjede elektromobily vedle hybridů, Acura plánuje prosadit elektromobily na baterie rychleji. Například předchozí generace crossoveru MDX měla hybridní variantu, ale současný model uvedený na trh začátkem tohoto roku ji nenabízí.

První elektromobil Acury, zatím nepojmenovaný crossover, dorazí v roce 2024 jako výsledek spolupráce Hondy s General Motors, která bude dodávat její platformu Ultium. Svou verzi elektrického crossoveru, která se bude jmenovat Prologue, nabídne i značka Honda.

O připravovaném elektrickém crossoveru Acura a jeho sourozenci s odznakem Honda není mnoho známo, kromě jejich sdílené platformy Ultium a stylu specifického pro značku.

Honda plánuje v letech 2024 a 2025 prodat přibližně 70 000 ročních prodejů Prologue, zatímco Acura očekává, že bude dodávat přibližně 30 000 ročně.