Agag předává žezlo: novým šéfem formule E Jamie Reigle

V pondělí ráno bylo potvrzeno, že roli šéfa šampionátu přebírá s okamžitou platností Jamie Reigle a Alejandro Agag, současný šéf, bude předsedou.

Kanaďan přichází z cela odlišného odvětví sportu, a sice ze zámořské fotbalové ligy NFL, kde působil jako viceprezident v obchodních vztazích u týmu Los Angeles Rams. Ještě předtím byl členem představenstva fotbalového týmu Manchester United.

“Jsem velmi rád a je mi velkou ctí, že mohu vést formuli E v její další fázi. Mistrovství jsem sledoval od samého začátku a patřím k obdivovatelům této globální sportovní platformy, kterou Alejandro a jeho tým založili ve velmi krátkém časovém období. Těším se na spolupráci s Alejandrem a na to, až budeme dále vyvíjet formuli E, nejnapínavější sérii motorsportu, a  abychom ji vyvíjeli i coby platformu pro budoucí vývoj elektromobilů a udržitelnou mobilitu,” uvedl 42letý Kanaďan.

Agag se vzdal pozice šéfa šampionátu elektrických monopostů kvůli tomu, aby se mohl plně věnovat zbrusu nové sérii Extreme E, která by měla odstartovat příští rok v lednu.

Agag si z kritiky ohledně Extreme E nedělá hlavu

“Tuto příležitost chci využít k oficiálnímu přivítání Jamieho do rodiny formule E. S jeho bohatými zkušenostmi ve světě sportu v Jižní Americe, Evropě a Asii je tím pravým člověkem pro tuto práci. S ním coby posilou našeho výkonného týmu tvoříme neskutečně silnou sestavu pro další fázi vývoje formule E. Od teď budu předsedou formule E a společně s Jamiemem se ujistíme, že se naše vize a plány ohledně šampionátu uskuteční,” řekl Španěl.