Aktualizace Gen2 potvrzena, vozy zůstanou až do sezony 2021/22

Formule E, Gen2
Současná generace monopostů formule E, označovaná jako Gen2, dozná před sezonou 2020/21 změn ve svém vzhledu. Podle FIA jde o zatraktivnění pro fanoušky.  

Premiéra vozu Gen2 se odehrála teprve před měsícem v Rijádu, přesto už vedení šampionátu spolu s FIA řeší nástup generace třetí. Spolu s tím souvisí i životnost té druhé, pro kterou se chystají vnější úpravy.

Oficiálně to potvrdil ředitel šampionátů okruhových závodů FIA Frederic Bertrand, jenž říká, že změny tu budou od toho, aby zájem fanoušků o formuli E nepoklesl.

„Myšlenka je, abychom auto za dvě sezony stabilizovali, přičemž ve druhé polovině jeho životního cyklu budeme pracovat na aktualizaci vzhledu. Půjde tedy o podobný vývoj, jako v případě Gen1,“ uvádí Bertrand.

„Nechceme měnit úplně všechno. Potřebujeme pouze najít způsob, jak jej udržet atraktivní pro fanoušky, takže rozdíl bude viditelný. Změny se dotknou jen karoserie, to ostatní zůstane nezměněné.“

Podle prvotních plánů měla současná generace posloužit pro nadcházející tři sezony. Nicméně po rozhovorech s automobilkami z plánů sešlo. Dle jejich vyjádření byl tento čas příliš krátký na jeho detailnější technické porozumění.

Jinými slovy řečeno, nová pravidla a výběr dodavatele by musel začít ještě před tím, než by se stihlo nasbírat dostatečné množství dat. Podle Bertranda by celý proces musel začít někdy v těchto měsících.

Logicky se proto FIA uchyluje k řešení drobných, byť viditelných aktualizací, které uvidíme v sezoně 2020/21. Na jejich návrhu se začne pracovat během letošního ročníku.

Podobná témata: