Albon: Zkušenosti z formule E mi pomohou adaptovat se v F1

Alex Albon, Toro Rosso, F1, Formule E
Talentovaný Thajec Alex Albon ve formuli E dlouho nepobyl. Přesto v testovacím režimu stihl najet důležité kilometry, které, jak sám věří, mu pomohou s přechodem do F1. Podle něho jsou si totiž obě série hodně podobné.

Alexander Albon je novým jezdcem Toro Rosso. Ještě před přestupem do královské třídy F1 si ale stihl vyzkoušet současnou generaci monopostu formule E. Jak sám říká, přechod z nižších formulových tříd do F1 mu tato zkušenost hodně usnadnila.

„Měl jsem to štěstí odjet nějaké testy ve formuli E. Tím, že se mi to povedlo, jsem se naučil strašně moc o pohonné jednotce. A je docela překvapivé, jak moc podobné si F1 a FE jsou,“ konstatoval mladý jezdec thajského původu.

„Nemohu říct, že by technologie byly úplně stejné. Ale přístupem, jakým musíte hospodařit s energií a dalšími podobnými prvky, jsou si velmi blízké. Odjet testy tedy to pro mě byla velmi užitečná zkušenost, díky čemuž nebude tak obtížné se v F1 adaptovat.“

Albon před začátkem páté sezony formule E podepsal dohodu s týmem Nissan e.dams. Ještě před oficiálními předsezonními testy ve Španělsku však přišla nabídka z Toro Rosso, které jej z platného kontraktu „vyplatilo.“

ČTĚTE TAKÉ:

Bentley zvažuje účast v některém z elektrických šampionátů