Amazon chce získat manažery Tesly, kteří raději pracují z domova

Elon Musk chce, aby se manažeři Tesly vrátili do kanceláře a odpracovali minimálně 40 hodin týdně. Tato zpráva nebyla přijata dobře mnoha vedoucími pracovníky, kteří řekli, že by stále raději pracovali z domova, což zase přimělo Muska říci, že pokud lidé nepřijdou do kanceláře, bude to považováno za jejich rezignaci. To je nyní vnímáno jako příležitost jinými společnostmi, jako je Amazon.

Tesla umožnila svým manažerům, kteří mohli svou práci vykonávat na dálku, pokračovat v práci z domova, jak bylo trendem od začátku pandemie. Nyní, když však šíření viru není vnímáno jako taková hrozba, jakou bylo v posledních několika letech, společnosti začínají volat své pracovníky, aby se vrátili do kanceláře a v podstatě pokračovali ve svém předpandemickém pracovním životě, který znamenal příchod v kanceláři denně pro většinu.

Zafar Choudhury je technický vedoucí náboru Amazon Web Services, podle svého profilu na Linkedinu, kde ironickým tónem napsal, že pokud Tesla nechce tyto lidi, kteří stále chtějí pracovat z domova, budou v Amazonu vítáni. Nazval Elona Muska ‚Císařem Marsu‘, čímž naznačil ambici šéfů Tesly a SpaceX kolonizovat sousední planetu navzdory mnoha kritice a odporu.

„Pokud vás císař Marsu nechce, rád vás přivedu na #AWS. Najdeme vám zde šťastný domov, který respektuje vás, váš čas a vaši profesi. Najdeme vám tým, který se k vám bude chovat důstojně.”

To se však netýká pouze pracovníků Tesly, protože zaměstnanci SpaceX údajně také obdrželi velmi podobný e-mail, který jim řekl, aby se vrátili do kanceláře nebo jinak. A protože Amazon minulý rok oznámil celofiremní politiku umožňující zaměstnancům pracovat z domova po neomezenou dobu, zdá se, že by mohl vzít všechny pracovníky, které Tesla už nechce.

Stojí za zmínku, že to může mít něco společného s oznámeným plánem Elona Muska snížit pracovní sílu Tesly až o 10 procent, i když řekl, že to nebylo vyvoláno ničím konkrétním, než „super špatným pocitem“. že má o stavu americké ekonomiky a kam směřuje.