Amazon se chystá k výrobě autonomního vozu ve spojení se Zoox

Amazon se aktuálně pohybuje v tolika oblastech, že jsou automobily logickým krokem. IMDb, Twitch, Audible, Zappos, Goodreads a LivingSocial jsou jen některé společnosti, které spadají pod Amazon.

Podle časopisu Wall Street Journal vede Amazon jednání se startupem Zoox založeným na Silicon Valley. Zdroje tvrdí, že dohoda může být již brzy. Pokud se ptáte, proč by Amazon někdy uvažoval o zakoupení startupu, který by se zabýval vývojem technologie, tak odpověď je jednoduchá – peníze.

Amazon by mohl ušetřit zhruba 20 miliard dolarů ročně začleněním autonomní technologie do svých dodávkových vozidel. Nicméně známý výrobce není jediný, kdo má zájem o koupi Zooxu. Hodnota celého projektu tak bude stále stoupat. Je totiž zcela jasné, že kromě elektromobilů je další budoucností automobilismu právě autonomie, která už se začíná pomalu objevovat v praxi.

Mimochodem zakladatelé projektu Zoox už měli problémy s ředitelem Tesly Elonem Muskem, který tvrdí, že si bývalí zaměstnanci vzali některé poznatky právě pro tento nový projekt.