André Lotterer zůstává ve formuli E, našel si nové místo

Lotterer, jmenovaný jako jeden z jezdců nadcházejícího projektu Porsche LMDh, měl opustit formuli E, protože německý výrobce původně uvedl, že se zaměří na soutěžení ve vytrvalostních závodech.

Porsche od té doby podepsalo Antonia Felixe da Costu, aby ho nahradil na začátku éry Gen3, protože Pascal Wehrlein zůstává u Porsche třetí sezónu.

Ale Lotterer měl ambice zůstat ve formuli E a začátkem tohoto roku řekl, že si závodění v této kategorii náramně užívá.

Andretti podepsal smlouvu s Porsche o převzetí pohonných jednotek stuttgartského giganta, čímž nabídl Lottererovi místo. Americký tým již dříve oznámil, že v týmu po několik let zůstane Jake Dennis.

„Jsem nadšený, že se připojím k Avalanche Andretti FE v sezóně 9 a na začátku éry Gen3,” řekl Lotterer.

„Spolupráce s Jakem bude skvělou kombinací, která bude nadále tlačit tým do čela pole ve formuli E.”

Lotterer propojí své povinnosti s projektem Porsche LMDh, který je ve spolupráci s dalším americkým gigantem v týmu Penske, se svými povinnostmi ve Formuli E u Andretti.

Majitel týmu Michael Andretti říká, že Lottererův podpis vytvořil “konkurenční a vzrušující” pár s Dennisem, protože tým doufá, že se bude pravidelně pohybovat směrem k přední části startovního roštu.

„Vždy pracujeme na tom, abychom byli v čele každé série, ve které soutěžíme,” řekl Andretti.

„André přináší do Avalanche Andretti bohaté zkušenosti a je dalším krokem k vytvoření týmu, který může bojovat o vítězství a mistrovství světa.

Těšíme se, že se připojí k Jakeovi a vytvoří konkurenceschopnou a vzrušující sestavu.”

Němec si během svého působení v seriálu ještě nezajistil vítězství, ale při mnoha příležitostech byl blízko – zejména v minulé sezóně, kdy Porsche dominovalo na E-Prix Mexico City, kde zvítězil Wehrlein.

Askew mezitím vypadá, že po ztrátě Andrettiho jízdy zcela opustí formuli E, Američan se v prvních třech čtvrtinách sezóny snažil udělat dojem.