Antonio Giovinazzi srovnává formuli E a formuli 1

Nováček Dragon/Penske Autosport Antonio Giovinazzi si během svých debutových kol budoval sebevědomí poté, co přiznal, že pro něj bylo těžké seznámit se s ovládáním elektrického monopostu.

Ital je jedním ze tří nových nováčků, kteří se v příští sezóně připojí k ABB FIA Mistrovství světa formule E poté, co se usadil v ryze americkém týmu Dragon po boku Sergia Sette Camary. Giovinazzi poprvé vyzkoušel Penske EV-5 v oficiálním předsezónním testu na okruhu Ricarda Torma ve španělské Valencii.

,,Všechno je úplně jiné, ale tohle jsem čekal. Zatím to bylo těžkých pár dní. V pondělí jsem měl má první kola v autě a v uterý byla naše první závodní simulace, takže je tu příležitost naučit se mnoho věcí. Dnes se v autě cítím lépe než včera a jsem si jistý, že to bude jen lepší,” říká stále aktuální závodník týmu Alfa Romeo F1.

,,Jezdil jsem v mnoha různých autech od LMP2 po GT a formuli 1 a pak jsem nasedl do tohoto auta a všechno mi připadá tak jiné, zvláště při brzdění, přítlaku a bez hluku! Čekal jsem, že to bude těžké.

Byl jsem opravdu zmatený a musel jsem se hodně věcí naučit. Ale hlavním problémem pro mě je brzdění, protože v F1 může každý opravdu hodně tvrdě brzdit, protože máte také tolik přítlaku.

A tady nemůžete. Takže s tím bojuji, ale pamatuji si, že když jsem v roce 2018 řídil Gen 1, bylo to stejné.”

Giovinazzi odjel 147 kol za pouhé dva testovací dny. Ital se zatím pohyboval na chvostu, ale do začátku sezony formule E má ještě dost času.

,,Jsem v první fázi a v prosinci a lednu se pokusím odvést co nejlepší práci na simulátoru v továrně. Bude to těžká první část sezóny, ale budeme tvrdě pracovat, abychom byli co nejdříve v dobré formě.

Stále musím závodit v F1 a pak jsou Vánoce, ale chci v simulátoru najet hodně kilometrů a pracovat na postupu a všem. Není moc času, vždycky byste chtěli víc, ale je to tak, jak to je,” dodává Giovinazzi.