Argo AI nabízí lidem svezení v autonomních vozidlech zdarma

Argo AI, technologie autonomních vozidel podporované společnostmi Ford a VW, získalo povolení v Kalifornii, které umožní společnosti bezplatně jezdit ve vozidlech s vlastním pohonem na veřejných komunikacích státu.

Kalifornská komise pro veřejné služby vydala podle schválené žádosti takzvané pilotní povolení pro autonomního pilota začátkem tohoto měsíce. Argo a Ford oznámily plány na spuštění nejméně 1000 samořiditelných vozidel v síti Lyft v různých městech v průběhu příštích pěti let, počínaje Miami a Austinem.

Povolení, které je součástí státního pilotního programu Autonomous Vehicle Passenger Service, staví Argo do malé a rostoucí skupiny společností, které se snaží rozšířit mimo tradiční testování.

Argo testuje svoji technologii autonomních vozidel ve vozidlech Ford v okolí Palo Alto od roku 2019. Dnes je testovací flotilou společnosti v Kalifornii asi jedna desítka testovacích vozidel s vlastním řízením. Má také autonomní testovací vozidla v Miami, Austinu, Washingtonu D.C., Pittsburghu a Detroitu.