Audi e-tron Sportback přichází na český trh

Audi pokračuje ve svých plánech postupné elektrizace provozu dalším modelem. Tentokrát přichází i na český trh sportovní e-tron Sportback.

Jak už to u elektromobilů v sériové výrobě bývá, tak i německá automobilka přináší dvě verze vozu. Výkonnější a vybavenější verze bude mít slušných 300 kW, což přinese zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,7 sekund. Maximální rychlost pak bude až 200 km/hod. Baterie má kapacitu 95kWh a dojezd na jedno nabití bude až 446 kilometrů.

Druhá, levnější varianta nabídne nižší výkon, ale rozdíl není tak obrovský. Výkon bude 230 kW, zrychlení z 0 na 100 km/h 6,8 sekund. Maximální rychlost se také příliš neliší, jelikož vůz pojede maximálně 190 km/h. Dojezd na jedno nabití je ale o sto kilometrů nižší – 347 km.

Audi k e-Tronu navíc přináší pohon všech kol – Quattro. Cena na českém trhu bude těsně pod dvěma miliony korun, což je také přijatelná cena.

„Audi e-Tron Sportback v sobě snoubí nejmodernější techniku s oku lahodícím designem,” říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika.

„Stejně jako u Audi e-Tron nabídne dvě výkonové verze lišící se také dojezdem. Víme, že etron Sportback přichází ve složitém období, ale věříme, že po skončení stávajících opatření bude vítaným rozšířením nabídky.”

Součástí standardní výbavy je i prodloužená záruka výrobce na 4 roky (s omezením na 120 000 km) a servisní balíček na 5 let, resp. 120 000 km, který pokrývá pravidelnou údržbu předepsanou výrobcem. Audi navíc poskytuje velkorysou záruku také na sadu akumulátorů, a to po dobu 8 let, resp. do ujetí 160 000 km. Zájemcům bude Audi tedy nabízet dvě varianty svého vozu. Verze e-tron Sportback 50 quattro a e-tron Sportback 55 quattro za ceny od 1 936 900 Kč, resp. 2 187 900 Kč.