Audi je plán A, ale… aneb co bude s di Grassim po sezoně?

Lucas di Grassi reprezentuje stáj z Ingolstadtu od samého začátku šampionátu, tedy od debutové sezony 2014/15. Ovšem po této sezoně mu vyprší smlouva. Brazilec by se nebránil ani změně týmu.

Šampion ze sezony 2016/17 by mohl rozhýbat po skončení aktuálního ročníku formule E přestupový kolotoč, neboť bude bez platného kontraktu. Jedno je však jasné, rozhodně nechce seriál elektrických formulí opustit, jak prozradil v rozhovoru pro portál e-formel.de: “Mým cílem je zůstat ve formuli E. Nechci změnit sérii. Momentálně však nemám žádnou smlouvu. Plán A je samozřejmě zůstat u Audi. Nicméně je tu spoustu jiných dobrých týmů.”

Bez smlouvy není však poprvé. Před nějakým časem byl dokonce jen krůček od podepsání smlouvy s konkurenční stájí. “No jasně! Ve 3. sezoně jsem dokonce s jedním týmem téměř podepsal,”reagoval na instagramu na otázku jednoho z fanoušků, jestli někdy přemýšlel o nové výzvě. “Z krátkodobého hlediska se soustředím na to, vyhrát s Audi šestou sezonu.”

Spousta di Grassiho soupeřů kombinuje formuli E ještě s angažmá v jiných šampionátech. Uvažoval někdy nad tím, vydat se stejným směrem? “Plánem je být v sérii na plný úvazek.  Možná pár nasazení v brazilské sérii Stock Car nebo ve vytrvalostním závodě. Možná Le Mans, když budou prototypy DPi dostatečně dobré. Ale to je spíše projekt pro nadcházející roky – a také žádná plnohodnotná sezona. Na to nemám čas,” odhalil své úmysly 35letý závodník. “Vždy jsem se zaměřoval na formuli E a na to, vyhrát další titul.”