Audi končí v DTM. Hlavním důvodem je koronavirus

Audi opouští německý seriál cestovních vozů DTM, kde nyní zůstává už jen BMW. Spíš než příčinou je současná pandemie dobrou příležitostí k takovému kroku. Audi se o to více může soustředit na formuli E.

Německá prémiová značka dnes poměrně překvapivě oznámila, že se stahuje z německého šampionátu cestovních vozů. Podle slov vedení Audi stojí za rozhodnutím současná situace způsobena virem COVID-19.

“Audi ovlivnilo DTM a DTM ovlivnilo Audi. To je důkazem toho, jaká síla v motorsportu je – technologicky a emotivní. S touto energií budeme nadále pracovat na transformaci na poskytovatele sportovní a udržitelné elektromobility. Proto se soustředíme také na závodní okruhy a důsledně se řídit pokrokem zítřka. Formule E je pro to velmi atraktivní platformou. Kromě toho zkoumáme do budoucnosti další progresivní formáty motorsportu,” uvedl předseda Audi AG Markus Duesmann.

Dále se v oficiálním prohlášení píše, že cílem Audi je “už v roce 2025” prodávat převážně elektromobily a vozy s hybridními plug-in motory.