Audi očekává v blízké době větší zisky z elektromobilů

Generální ředitel Audi Markus Duesmann očekává, že se v příštích dvou až třech letech stanou elektromobily stejně ziskové jako automobily na benzín.

Minulý měsíc německá prémiová automobilová značka oznámila zrychlení svých elektrifikačních plánů. Zahrnovalo plány na výrobu jejich posledního spalovacího motoru v roce 2033 a plán zahájit výrobu jen nových elektrických vozidel od roku 2026.

Během tohoto přechodu Audi neočekává, že zpomalí dodávky svých vozidel, naopak. Automobilka v současné době očekává, že letos dodá přibližně 2 miliony vozidel a do roku 2030 se zvýší na 3 miliony vozidel. Aby se to stalo realitou, Audi potřebuje, aby její elektrická vozidla byla stejně zisková jako její vozidla se spalovacím motorem.

Nová zpráva německého Spiegelu uvádí, že generální ředitel společnosti Audi Markus Duesmann v současné době očekává, že elektrická vozidla značky budou v příštích dvou až třech letech stejně zisková jako vozidla na benzínový či naftový pohon. Znamenalo by to, že současná elektrická řada Audi, e-tron, e-tron Q4 a e-tron GT, není tak zisková jako jejich protějšky na fosilní palivo. Německá automobilka investuje do větší objemové výroby těchto elektrických vozidel, což by mělo pomoci jejich ziskovosti.

Ziskovost elektrických vozidel je pro elektrifikaci dopravy zásadní, protože společnosti nejsou udržitelné, pokud nejsou ziskové. Pokud se tedy EV vyrábějí pouze se ztrátou, nebudou se vyrábět dlouho. Je známo, že Tesla má na svých elektrických vozidlech špičkové hrubé marže, ale udržuje si nízké zisky, protože do svého růstu značně investuje.