Audi stále může vyhrát titul ve formuli E, přestože se šampionátu neúčastní

Když na konci tohoto měsíce začne v Saúdské Arábii sezóna 2022 ve Formuli E, bude Audi viditelnou absencí.

Jeho tovární tým, svým způsobem všudypřítomný doposud prostřednictvím týmu Abt, z něhož vyrostl – je pryč. Ale jeho technologie zůstává v rukou Envision Racing.

A jezdec Envision Robin Frijns věří, že nedostatek koncentrované přítomnosti Audi na závodech formule E v této sezóně bude mít jen malý vliv na úsilí jeho týmu bojovat o další vítězství v E-Prix.

Envision vyhrál čtyři závody od doby, kdy se stal zákazníkem Audi v roce 2018, a těší se nejúspěšnějšímu vztahu zákazník/dodavatel v éře Gen2.

Ale od té doby, co Audi v listopadu 2020 oznámilo své rozhodnutí stáhnout se jako vstup do továrny, což bylo dokončeno loni v srpnu, Envision věděl, že nebude mít kompletní traťovou podporu.

Audi však poskytne technickou podporu v roce 2022 a její vedoucí projektu Tristan Summerscale se loni v listopadu zúčastnil testu ve Valencii.

Frijns řekl, že věří, že nedojde k žádným „velkým změnám“ a že tým má pro nadcházející sezónu „stejnou podporu jako Audi“.

Navzdory tomu, že vozy Gen2 mají jen velmi málo k využití, pokud jde o výrazné zvýšení výkonu, když vstupují do posledních čtyř let aktivní služby, Frijns řekl, že některá malá postupná vylepšení jsou stále možná.

„Aktualizace softwaru stále probíhají v zákulisí, takže jen doufám, že budou pokračovat v malých detailech, protože každý detail pomáhá informovat, zvláště ve formuli E,” řekl Frijns.

„Ve Valencii za námi stálo docela dost lidí z Audi a já jen doufám, že to zůstane stejné. A protože znám Audi, nemyslím si, že se to změní, protože když skončíte desátý, není to pro značku skvělé. Chtějí nás vidět vyhrávat a nebýt vůbec na bodech, takže si myslím, že by to mělo být úplně v pořádku.”

Envision, která mimo sezónu zrušila část svého oficiálního jména Virgin poté, co čínská korporace obnovitelných zdrojů a čistých technologií získala zbývající podíly ve společnosti, se zdá být ve skupině těsně za úřadujícím šampionem Mercedes, Venturi a Jaguar mířící do první kola v Džiddě.

Navzdory tomu, že Envision nasbíral jako tým při testu ve Valencii nejmenší počet kol, měl pozitivní týden, i když Frijns řekl, že věří, že výhry E-Prix jsou pravděpodobnější než totální útok na titul.

„Pokud v závodech dokážeme začít vpředu v první šestce, můžeme vždy bojovat o stupně vítězů, nebo bychom měli,” řekl.