Audi těší úspěchy zákaznického týmu Virgin

Virgin letos nově odebírá pohonné jednotky od Audi a zdá se, že tato spolupráce přináší své ovoce. Vozy poháněné agregáty z Ingolstatu mají na kontě čtyři vítězství, přičemž dvě si připsal tovární tým a dva triumfy patří Virginu. Přesto šéfovi Audi Dieteru Gassovi nevadí, že je monoposty zákaznické stáje občas porazí. Ba naopak, jejich úspěchy ho těší, neboť to dokazuje sílu motoru Audi.

“To bylo cílem. Tedy ne, aby byli před námi, ale že budou mít minimálně stejný materiál jako my,” vysvětluje Gass v rozhovoru pro Motorsport-Total.com. Právě tato skutečnost byla jednou z podmínek spolupráce.

Před velkým finále v New Yorku ztrácí třetí Virgin na Audi pouhých 23 bodů, tudíž se může klidně stát, že tovární stáj bude poražena sesterským týmem. Byť by Gass zcela pochopitelně raději viděl na stupínku nejvyšším buďto Daniela Abta nebo Lucase di Grassiho, tak by se nezlobil, kdyby se tam objevil jeden z dua Virginu Sam Bird – Robin Frijns.

“První prioritou je, že vyhraje Audi. Druhou prioritou je, když už tak tovární tým. Ale jestliže vyhraje Virgin, tak v žádném případě nebudu smutnit.”

Abt: Virginu poskytujeme veškerá data

Také Abt zdůrazňuje, že Virgin není nijak znevýhodňován. Britové dokonce na začátku sezony byli lepší než samotné Audi. “Jezdí se stejným materiálem, stejným autem, na trati, na které může všechno rozhodnout jedna desetina či setina sekundy. Mají dva skvělé piloty a jsou dobrý tým.”

“Nemají jednu jedinou nevýhodu nebo něco, co my nemáme. Proč by tedy také nemohli podávat dobré výkony? Není nic, co bychom jim neposkytovali. Všechno je otevřené. Vidí, s jakým nastavením jezdíme. O všem vědí a kopírují nás 1:1,” přibližuje detaily velmi úzké spolupráce Němec. “Ale vidíte, že je to všechno vyrovnané a na konci dojde ke zúčtování. Nevšiml jsem si, že by nás v posledních závodech poráželi.”

Letošní sezona je extrémně vyrovnaná, což dokazuje především úvodní část ročníku, kdy v prvních sedmi závodech vyhrálo sedm různých jezdců. Proto je pro Audi stěžejní fakt, že po nepříliš povedeném startu sezony jsou nyní aspiranty na titul.

“V první řadě jde o to, že bojujeme v šampionátu na čele. Nejde jen o dílčí výsledky, nýbrž o ty celkové,” uzavřel šestapadesátý Němec.