Autonomní vůz Applu zaznamenal během testování jen jednu drobnou nehodu

Apple nadále rozšiřuje svůj autonomní program testování vozidel v Kalifornii a nejnovější údaje odhalují, že společnost přidala do zkušební flotily více řidičů. Apple má nyní více než 200 oprávněných jednotlivců, kteří podporují provoz své flotily 67 vozidel, a společnost minulý měsíc zažila menší kolizi.

Podle nedávných zpráv nebude první auto Apple, který očekává, že na trh v roce 2026 zcela autonomní. Společnost však může stále zahrnovat pokročilé funkce pomoci řidičům, které by umožnily řidičům a cestujícím zapojit se do aktivit, jako je sledování filmu nebo hraní hry, zatímco je v pohybu.

Od 13. ledna 2023 zažila testovací flotila společnosti Apple ještě jednu kolizi. Je však důležité si uvědomit, že musí být nahlášeny i ty nejmenší nehody a tento nedávný incident spadá do této kategorie. Nikdo nebyl zraněn při srážce, která byla popsána jako případ „obrubníku“, zatímco vozidlo bylo v ovládání testovacího řidiče.

Zpráva o incidentu zní: „Dne 21. února bylo zkušební vozidlo působící v režimu manuálního jízdy s otočením U na západ na východní Homestead Road na křižovatce s Kennewick Drive v Sunnyvale . Nebyla hlášena žádná zranění a vymáhání práva nebylo na scénu povoláno. Testovací vozidlo utrpělo poškození předního nárazníku.”

Vzhledem k tomu, že Apple pokračuje ve vývoji a testování svých autonomních vozidel, je zřejmé, že se společnost věnuje jemnému doladění své technologie před odhalením prvního vozu Apple. S více než 200 řidiči, kteří nyní podporují provoz své zkušební flotily, se zdá, že Apple dělá významné pokroky ve světě autonomního vývoje vozidel.