Baidu Apollo RT6 je taxi bez řidiče s odnímatelným volantem

RT6 má 8 senzorů Lidar a je schopen plně autonomního řízení úrovně 4, takže nepotřebuje řidiče.

Baidu se chce dostat do hry s autonomními auty a Apollo RT6, elektrický minivan, jehož volant lze sundat, je prvním vozidlem, které si sám staví. Čínský internetový gigant říká, že má ne méně než 8 senzorů Lidar, 18 radarů a 12 kamer, které mu umožňují řídit, aniž by vyžadoval pozornost řidiče, a všechny senzory jsou ve skutečnosti integrovány do designu střechy.

RT6 byl koncipován tak, aby byl integrován do flotily pojízdných robotaxi Apollo Go, ke které se připojí příští rok. Baidu to považuje za svou šestou generaci robotaxi a toto je první, který si skutečně postaví sám, s pomocí Geely. V dubnu tohoto roku získala společnost licenci k provozování těchto vozidel v Číně bez nikoho na sedadle řidiče, i když ve vozidle stále sedí dozorce.

Apollo Go oznámilo, že ve 4. čtvrtletí 2021 poskytlo přibližně 213 000 jízd, více než kterákoli jiná společnost tohoto typu (všechny s bezpečnostním řidičem za volantem). Působí v deseti velkých čínských městech včetně Šanghaje, Guangzhou a Shenzhenu, ale jízdu bez řidiče bude moci nabízet pouze v malé vyhrazené oblasti v hlavním městě Pekingu. Až do příchodu RT6 s úrovní 4 se Baidu spoléhalo pouze na vozidla jiných společností, která pak vybavila a proměnila v samořídící taxíky. S jeho příchodem Baidu říká, že uživatelé Apollo Go si všimnou vylepšení, která může přinést navrhování vozidla s ohledem na samořízení, zejména pokud jde o využití vnitřního prostoru.

Plánem je mít v příštích několika letech na silnicích 100 000 těchto vozidel, protože Baidu chce do roku 2030 rozšířit počet měst pokrytých Apollo Go na 100. Má přímého rivala v Číně, Pony.ai, jediný jiná společnost robotaxi, která v dubnu získala stejnou licenci k přepravě cestujících bez řidiče za volantem, jejíž sídlo je ve skutečnosti ve Fremontu v Kalifornii.