Bentley Mulliner Batur ukazuje elektrickou budoucnost značky

Bentley postaví pouze 18 exemplářů Batur o výkonu 710 koní za královskou částku kolem 2,0 milionů dolarů.

Poprvé po dlouhé době budou vozy Bentley vypadat trochu jinak. Nové kupé Bentley Mulliner Batur debutuje v Monterey v Kalifornii a ukazuje, jak budou všechny modely vypadat.

Batur několika způsoby popírá nyní již bývalý designový jazyk Bentley. Dělené zaoblené světlomety jsou pryč a toto kupé má elegantní trojpaprsková svítidla s akcenty LED, které vyčnívají směrem k předním blatníkům. Nová maska ​​chladiče je evoluční s agresivními detaily nárazníku pod ní, unikátními 22palcovými koly jsou umístěna v podbězích a zadní světla jsou ještě tenčí než dříve.

Batur vytvořil ředitel designu Andreas Mindt a jeho tým v Bentley. Mindt se připojil k Bentley v roce 2021 po 25 letech jinde v rámci koncernu Volkswagen ve spolupráci se značkami jako VW a Audi.

Podobně jako E-Tron bude Mulliner Batur řídit styl Bentley při přechodu automobilky na výrobu elektromobilů v rámci své strategie „Beyond100“. Bentley doufá, že bude plně elektrické do roku 2030, ale samotný Mulliner Batur není elektrický.

Pod kapotou žije všudypřítomný dvojitě přeplňovaný 6,0litrový motor W12 od Bentley, který je zde naladěn na výkon 710 koní (544 kilowattů) a točivý moment 1 000 newtonmetrů. Jedná se o nejvýkonnější vůz, jaký kdy společnost vyrobila, a jezdí na pokročilém vzduchovém odpružení, které přidává elektrické aktivní naklánění, elektronický samosvorný diferenciál a řízení všech čtyř kol.