Bentley zvažuje účast v některém z elektrických šampionátů

Bentley, Extreme E, electric, motorsport
Britský výrobce luxusních automobilů Bentley se poohlíží po závodním programu v některém z elektrických šampionátů. Minulý týden byli zástupci automobilky přítomni na oficiálním představení Extreme E.

Skupinou Volkswagen vlastněné Bentley do Londýna na představení nového šampionátu Extreme E vyslalo hned několik svých inženýrů.

„Přišli jsme si to poslechnout. Poslal jsem tam jednoho ze svých hlavních inženýrů, aby si udělal obrázek. Nyní se uvidí. Mohlo by to být zajímavé,“ sdělil ředitel Bentley Brian Gush.

„Podíváme se na to. Zatím jsem ale neviděl prezentaci. Budou tu nejspíš nějaké otázky na které si budeme muset odpovědět.“

Koncept Extreme E účastníkům umožní zasahovat do návrhu aut. Podílet se rovněž budou moci na vývoji některých prvků elektrického pohonu.

Bentley už v minulém roce potvrdilo, že do roku 2025 paletu veškerých nabízených vozů rozšíří o elektrický pohon. Rovněž v 2018 představilo hybridní SUV Bentayaga.

„Pokud automobilový trh jde tímto směrem (elektrifikace, pozn. redakce), pak s tím, co prodáváme, potřebujeme závodit. Jde o budování dobré pověsti značky. Regule Extreme E ale zatím nejsou úplně jasné,“ řekl Gush.

PODOBNÉ TÉMA:

Foto: Bentley