Bird vítězem předčasně ukončené noční bitvy v Rijádu

Robin Frijns nedokázal proměnit pole position ve vítězství, výsledek byl však ovlivněn červenou vlajkou, která byla vyvěšena krátce před koncem závodu po kolizi Günthera a Evanse. Loňské nejpomalejší vozy Dragonu a NIO na bodech!


Start závodu byl poklidný. Frijns si udržel vedení, avšak za ním jedoucí Camara nepatrně zaspal, čehož využil Bird a posunul se tak na druhou příčku. Plné ruce práce měl také Müller, na kterého dorážel Vergne, Němec si však svoji pozici ubránil. Mezi tím Frijns pomalu zbytku pole ujížděl.

Jako první aktivoval útočný mód Vergne, následovali jej také Turvey s Müllerem. Krátce poté Francouz oba překonal a posunul se čtvrtou příčku. Do čela se dostal Bird poté, co Frijns aktivoval útočný mód.

O první vyvěšení prvních plných žlutých vlajek se postaral Wehrlein, který přitlačil při vzájemném souboji Dennise ke zdi. Dennis byl nucen kvůli poškozenému zavěšení odstoupit. Werhlein dostal za způsobení kolize trest průjezd boxy.

V polovině závodu se vedení ujal opět Frijns. Infarktové okamžiky prožívali u DS Techeetah, když se da Costa snažil dostat před Vergneho a došlo ke kontaktu.

Na čele se opět prohodili Frijns s Birdem poté, co pilot Virginu aktivoval podruhé útočný mód. 11 minut před konce byly vyvěšeny znovu plné žluté vlajky, když v šikaně kolidoval Günther s Evansem, Lynnem a Buemim. Jelikož bylo na trati spoustu úlomků, tak se nejprve vedení závodu rozhodlo vyslat na trať safety car a posléze vyvěsili červené vlajky, čímž se závod předčasně ukončil.

Vítězem se stal Bird, jehož na pódiu doplnil Frijns a Sette Camara. Solidní výkon podal také nováček Cassidy ve Virginu, který skončil pátý za duem DS Techeetah. Loňští outsideři Dragon a NIO na bodech, přičemž Draci odjíždí z Rijádu s dvojitou porci bodů za 6., resp. 7. místo Sette Camary a Müllera. Další body získal opět Turvey, tentokrát za krásné 8. místo. Nejlepší desítku uzavřeli Rowland s Rastem.

Výsledky doplníme…