BMW doplatilo na incident z Marrákeše

BMW mělo vynikající vstup do sezony, když hned v úvodním závodě na předměstí Rijádu slavil Antonio Félix da Costa vítězství. Ovšem v Maroku je čekala studená sprcha, neboť z potenciálního doublu nakonec bylo pouze čtvrté místo Alexandera Simse a Antonio Félix da Costa závod nedokončil.

“Kdybychom bývaly vyhráli a do cíle dojeli na prvním a durhém místě, pak si myslím, že bychom do Santiaga jeli ve velmi odlišném rozpoložení.”

Šéf týmu Roger Griffiths je přesvědčený, že právě nezdar v Marrákeši jim ubral sebevědomí a dostal pod zbytečně velký tlak. “Kdybychom využili šanci a vyhráli první dva závody, pak by byl způsob uvažování v týmu jiný. Protože pak máte pocit, že to není váš rok. Kdo ví, jaký psychologický dopad by to mělo, ale podle mě to pak ovlivnilo průběh dalších závodů.”

Skončil da Costa kvůli nevydařené ePrix v Maroku?

Portugalský závodník se rozhodl  přijmout v nacházející sezoně pro novou výzvu, když s BMW rozvázal spolupráci a upsal se nováčkovi ve startovní listině, týmu Porsche. Sehrála roli v da Costově rozhodování právě nevydařená ePrix v ulicích Marrákeše? “Nikdy jsem si nevšiml, že by Antoniovi kleslo sebevědomí, v tomto ohledu byl vždy silný. Ví, co chce, vždy je otevřený a má mnoho zkušeností,” vyzdvihuje da Costovy kvality Griffths. “Vždy byl velmi vstřícný, co se týká podpory, zpětné vazby a při pomoci Alexanderovi, díky čemuž byla chemie jak mezi oběma jezdci, tak i uvnitř týmu celkem silná.”

Cesty Da Costy a BMW se rozcházejí, ten nahradí Lotterera u DS Techeetah