BMW opouští od i3, promarnilo šanci být lídrem EV

BMW i3 dosáhlo konce řady. BMW potvrdilo, že se jedná o poslední měsíc, kdy bude společnost vyrábět své nepředvídatelné a často nepochopené elektrické vozidlo pro americké zákazníky. Automobilka tím uznala, čemu mnozí majitelé, nadšenci a pozorovatelé EV dlouho věřili: společnost, která byla kdysi chválena jako lídr v oblasti elektrifikace, promarnila posledních osm let.

I3 bylo polarizační auto. Jeho vzpřímená, úzká karoserie navinutá na hubených pneumatikách a jeho vrstvený design byl milován nebo nenáviděn, v závislosti na zákazníkovi. Ale bez ohledu na to, co si o i3 myslíte, šlo o auto vyrobené společností s jasnou vizí budoucnosti, sledovanou houževnatostí a účelem.

BMW postavilo i3 jako základ zcela nové řady a BMW mohlo vážně iterovat design. V prvních dnech se hovořilo o tom, jak snadné by bylo jednoduše upustit nové plastové tělo vyztužené uhlíkovými vlákny na brilantně zkonstruovaný hliníkový podvozek a vytvořit sadu modelů, které by prozkoumaly širokou škálu elektrifikované mobility.

V srpnu nebude mít BMW na americkém trhu ani jeden elektromobil, dokud nebude v létě příštího roku představen model i4, konzervativní sedan založený na kompromisní platformě, která sdílí jen malou jasnost účelu, který definoval i3. I4 může být dobré auto, nebo dokonce skvělé, ale jeho pozdní vstup do přeplněného pole podtrhuje, kolik času BMW promarnilo.