Bude Adelaide hostit závody formule E? Zapomeňte na F1, formule E je budoucnost, hlásá bývalý starosta

Trať v Adelaide přišla o další závodní sérii, neboť městský okruh vypadl z kalendáře seriálu Supercars. Náhradou by však mohla být formule E.

V ulicích hlavního města Jižní Austrálie se monoposty naposledy proháněly v roce 1995, přičemž o rok dříve se zde odehrával klíčový závod v boji o titul mezi Michaelem Schumacherem a Damonem Hillem. Oba však skončili předčasně po vzájemné kolizi a Schumi tak slavil svůj první titul mistra světa.

Do Adelaide by se formule mohly zanedlouho vrátit, neboť elektrická ‘sestra’ královny motorsportu, formule E usiluje o pořádání eprix.

“Na australském trhu je značný zájem o e-mobilitu. V minulém roce se prodej (elektroaut) ztrojnásobil. Jednáme po celém světě a i na australsko-asijském území s mnoha městy, které by v budoucnosti chtěly uspořádat závod. K tomu patří i Adelaide, které má v motorsportu obrovskou historii a je to místo pro budoucí technologie,” uvedl spoluzakladatel šampionátu elektrických monopostů Alberto Longo, jehož slova cituje portál motorsport.com.

“Zapomeňte na formuli 1, formule E je budoucnost.”

Formule E by mohla těžit  zejména na tom, že od příštího roku se nebudou na okruhu pořádat závody australského seriálu Supercars. “Zapomeňte na formuli 1, formule E je budoucnost. Zde se spojují motosport, technologie, obnovitelná energie a napínavá pouliční party,” nechal se slyšet šéf Business SA a bývalý starosta Adelaide Martin Haese.

Návrh na pořádání eprix padl již na začátku minulého, a to z úst bývalého senátora Tima Storera, který je členem komise pro podporu elektromobility.

“S návrhem souhlasila vláda, opozice, zelení a nezávislí senátoři. Uskutečněme to v Adelaide!” vyzívá Storer.

Nicméně nic ještě není jisté. Vše záleží na tom, zda se podaří prosadit návrat Supercars na tamní trať.  Proto vedení formule E neočekává brzký verdikt: “Naším hlavním cílem je uspořádat úspěšně nadcházející sezonu.”