Budoucnost Škodovky bude elektrická, a především v Čechách

Zájem české automobilky vyrábět elektromobily registrujeme už nějakou dobu, nicméně ta až nyní přišla s konkrétními informacemi o budoucích plánech. Už napřesrok se Škodovka vytasí s takříkajíc první vlaštovkou, jež bude představovat nový model Superb s plug-in hybridním motorem. Jeho výrobu si na starost vezme závod v Kvasinách. Vedle toho se budou od téhož roku v Mladé Boleslavi vyrábět i součástky pro další koncernové hybridní vozy.

Strategie automobilky ovšem přesahuje i tuto mez. Do roku 2025 chce společnost svým zákazníkům nabídnout i pestrou paletu až pěti sériových modelů s čistě elektrickým pohonem. Ten první by měl sjet z linky z Mladé Boleslavi už v roce 2020.

„Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkům nabídneme pět vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech. Těší nás, že první vůz značky Škoda s čistě elektrickým pohonem bude vyráběn v České republice. Toto rozhodnutí potvrzuje velkou důvěru koncernu v zaměstnance společnosti. Je to důležitý krok pro budoucnost značky i České republiky jako jednoho z center automobilového průmyslu,“ dodává Bernhard Maier.

Čtěte také: TESLA PŘEDSTAVILA SVÉ NOVINKY. NEJRYCHLEJŠÍ ELEKTRICKÝ VŮZ I PRVNÍ KAMION

Škodě zanedlouho zcela jistě nebude cizí ani autonomní doprava s elektrickým pohonem. Svou představu o tomto směru ostatně představila už v Šanghaji, kde se vytasila s očekávanou studií Vision E a do Frankfurtu pak dorazila s lehce inovovanou verzí. Ta v současném porovnání s modelem 3 americké Tesly dokonce vychází o něco lépe cenově, ale i praktičností.

V rámci strategie 2025 se mimo elektrifikace modelové palety značky a výroby komponentů, chce Škoda soustředit i na širší oblasti mobility jako je digitalizace produktů a procesů, vstup na nové trhy nebo rozšíření nabízených služeb souvisejících s mobilitou.