Buemi opouští Nissan, našel si nové angažmá

Švýcarský jezdec vyhrál v letech 2015-16 šampionát Formule E s e.dams během svého čtyřletého působení jako tovární tým Renaultu, než francouzská značka odešla a na její místo nastoupil Nissan.

Navzdory počátečnímu úspěchu s Nissanem Buemi nevyhrál závod v čistě elektrické sérii od E-Prix New York City 2019 a v posledních dvou sezónách se umístil na 21. a 15. místě.

Nyní se připojí k Nicku Cassidymu v týmu Envision, který přebírá pohonné jednotky Jaguar pro předpisy Gen3 po odchodu bývalého partnera Audi, na základě víceleté smlouvy.

Robin Frijns opustil Envision po čtyřech letech v britském týmu a připojil se k vracejícímu se týmu Abt, který bude používat pohonné jednotky Mahindra pro svůj návrat do Formule E.

„Je to zajímavá doba být součástí Formule E a nemůžu se dočkat, až začnu jezdit pro Envision Racing příští sezónu,” řekl Buemi.

„Vždy jsem měl k týmu obrovský respekt a věřím, v průběhu let odvedli skvělou práci při maximalizaci výsledků. Nová éra Gen3 je pro sport nesmírně důležitá a představuje novou výzvu s rychlejším, lehčím a výkonnějším vozem.

Mým cílem je bojovat vepředu, takže se těším, až začnu testovat a připravovat se před prvním závodem v Mexico City.”

Šéf týmu Sylvain Filippi říká, že Buemiho podpis dává týmu jistotu, že může v příští sezóně vykročit do boje o titul.

„Jako tým se vždy snažíme být co nejkonkurenceschopnější. V Sébastienovi jsme si jisti, že máme jednoho z nejrychlejších, nejzkušenějších a ambiciózních jezdců na startovním roštu, což nám dává skvělé sebevědomí do nové sezóny.

Věříme, že vedle Nicka Cassidyho máme dva jezdce, kteří nám mohou pomoci soutěžit v čele startovního roštu a bojovat o mistrovské tituly týmů i jezdců v příští sezóně.”

Envision se umístil na celkovém pátém místě v šampionátu týmů druhou sezónu za sebou, přičemž jedno vítězství získal Cassidy v New Yorku navzdory počátečnímu silnému lijáku, který ho poslal do zdi před červenou vlajkou.