Buemi: Závodit za současné situace by bylo nezodpovědné

Pandemie koronaviru se nevyhnula ani světu motorsportu. Některé série byly pozastaveny, jiné naopak ani neodstartovaly. Rušení či přesouvání závodů je momentálně nejrozumnějším řešením, s čímž souhlasí i Sébastien Buemi.

Švýcarský závodník podporuje rozhodnutí FIA a vedení formule E aktuální ročník pozastavit, neboť pořádat závody v době pandemie “by bylo nezodpovědné.”

“Myslím, že teď než kdykoliv jindy by bylo špatné něco organizovat a asi by to nebylo zodpovědné. Jestliže se snažíte pokračovat (i za zavřenými dveřmi), pak upřímně netuším, jaký by na to měla názor veřejnost. Je to perspektivní? Podle mě udělali (ve formuli E) správnou věc,” uvedl pilot Nissanu pro The Race, který rovněž chválí, že se přesto snaží najít nový termín či jinou lokaci pro konání závodu. “Myslím, že někdy je lepší zkrátka skončit a počkat.”

Jelikož podle Švýcarových slov byli u Nissanu od začátku ledna v jednom kole, tak předpokládá, že volný čas využijí k odpočinku. Ale s týmem pochopitelně kontakt nepřeruší: “Se svým inženýrem můžete komunikovat a dokud budete cestovat po Francii, tak můžete pracovat na simulátoru. Je spoustu věcí, které můžete dělat.”

Buemi, který je nedílnou součástí startovní listiny od premiérové sezony 2014/15, je s 13 triumfy na kontě nejúspěšnějším pilotem ve formuli E.

Oficiálně: Letošní sezona formule E dočasně přerušena!