Bylo to jako partie pokeru, hodnotí Dennis souboj s Lynnem

Že nemůže nováček vyhrát? Ve formuli E toto neplatí. Jake Dennis totiž v nedělní ePrix získal svůj první triumf stylem start-cíl, který přirovnal souboj se svými soupeři k partii pokeru.

Zatímco v sobotu většině jezdců došla energie a do cíle nedojeli, tak v neděli nedokončil po kolizi pouze Stoffel Vandoorne. Kdo však zazářil byl “zelenáč” v šampionátu Jake Dennis, který dokázal udržet nervy na uzdě a dojel si suverénně pro vítězství.

Aby piloti jedoucí za Dennisem ušetřili ve vzduchovém pytli trochu energie, tak se jej nesnažili předjet. Ovšem Dennis měl zpočátku zajímavý plán. “Vlastně bylo od začátku v plánu nechat předjet Alexe (Lynna),” směje se pilot BMW. “Ale bylo relativně rychle jasné, že on to nechce.” Přesto se jej ale Brit v Mahidnře držel v rozmezí půl vteřiny a po téměř polovině závodu se odhodlal k útoku. “Museli jsme náš plán upravit, protože na každý můj krok měl odpověď, bylo to jako partie pokeru. Naši strategii jsme ale perfektně dodrželi a na konci jsme měli dobré načasování pro dokončení závodu na plný výkon.”

Nicméně Lynn posléze ztratil při souboji se třetím Normanem Natam kontrolu nad svým vozem a propadl se až na páté místo, čehož Dennis využil: “Po tomto incidentu v deváté zatáčce jsme se rozhodli zvětšit mezeru a náskok zvýšit na dvě sekundy. To nám pomohlo dostat se ze vzduchového pytle. Na konci to byl rozhodující faktor!”

Pro Dennise bylo toto vítězství ve formuli od triumfu v GP3 v roce 2016. “Pocit, když vyhrajete závod, je nenahraditelný. Tyto emoce jsou zkrátka senzační – a ještě k tomu jako nováček, z poleposition a v závodě, který nikdo nechtěl vést,” popisuje spokojeně 25letý rodák z Nuneatonu, jehož slova cituje portál e-formel.de.