Bývalý junior Williamsu F1 bude závodit pro NIO 333

Ticktum, bývalý člen vývojových programů Red Bullu a Williamsu, usedne na místo uvolněné Tomem Blomqvistem u stáje NIO 333.

S vozem NIO 333 001 se prvně sveze na oficiálním předsezónním testu ve Valencii ve dnech 29. listopadu až 2. prosince, ale po druhém dni bude muset trať opustit a odcestovat do Saúdské Arábie na předposlední závod formule 2.

„Jsem velmi šťastný, že mohu závodit s týmem NIO 333 Formule E. Bude to docela velká výzva, protože jsem neměl moc času na přípravu k testování příští týden a formule E je komplikovaná, ale bude to velmi vzrušující.”

Existuje několik různých nástrojů, které můžete jako jezdec použít, ale je to úplně jiný zážitek než ve formuli 2, takže se na to opravdu těším, jak psychicky, tak fyzicky. Tento týden jsem měl s týmem v Silverstone skvělých pár dní a doufám, že se v příští sezóně pokusíme udělat nějaký pokrok a dostat se dále na rošt,” říká Brit.

Ticktum je na čtvrtém místě v žebříčku F2, zbývají poslední dva víkendy na Blízkém východě, 49 bodů za lídrem šampionátu Oscarem Piastrim je tento mladý závodník.

Dvojnásobný vítěz Velké ceny Macaa již dříve uvedl, že hledá příležitosti v IndyCar, formuli E a DTM pro rok 2022, přičemž připustil, že promarnil své šance na dosažení svého konečného cíle dosáhnout F1.