Další bývalý pilot F1 bude závodit ve formuli E. Nastupuje okamžitě

Nasr, formule E, formule 1, F1
Bývalý pilot formule 1 Felipe Nasr s okamžitou platností nahrazuje ve stáji Geox Dragon Maxmiliana Guenthera. Svou premiéru si ve formuli E odbyde už za necelých čtrnáct dní v Mexiku a s týmem stráví zbytek sezony.

Nasr byl v padoku formule E přítomen při ePrix Marrákeše. Právě ve voze Dragon se den po závodě účastnil i nováčkovských testů. Intenzivní jednání mezi oběma stranami údajně probíhalo mezi událostmi v Marrákeši a Santiagu.

Nyní podle všeho Nasr získal smlouvu do konce sezony a v americkém týmu doplní Argentince Lópeze. Už před zmiňovanými testy Nasr neskrýval touhu účastnit se šampionátu.

„Jsem si jistý, že mohu pomoci svými znalostmi a zkušenostmi, které jsem získal v průběhu mé kariéry. Tahle první příležitost ukazuje, že dveře jsou tu i do budoucna otevřené,“ sdělil bývalý pilot F1 novinářům.

Brazilec s největší pravděpodobností usedne do monopostu Penske EV-6 i v nadcházejícím testu, jenž bude následovat den po skončení mexické ePrix.

Nasr je rovněž vázán smlouvou IMSA WeatherTech SportsCar, kde obhajuje loňský titul. Je proto jisté, že se nezúčastní ePrix Říma, která termínově koliduje se závodem v Long Beach. K této příležitosti se předpokládá návrat Guenthera.

ČTĚTE TAKÉ:

Napsat komentář