Bývalý pilot Red Bullu Daniil Kvyat bude testovat Formuli E

Bývalý pilot formule 1 stájí Red Bull a AlphaTauri Daniil Kvyat se chystá uskutečnit svůj návrat do monopostu tím, že se koncem tohoto měsíce zúčastní testu nováčků Formule E v Berlíně.

Kvyat, který naposledy startoval v závodě F1 ve Velké ceně Abú Dhabí v prosinci 2020, ale testoval pro Alpine, když v roce 2021 sloužil jako rezervní jezdec. Nyní má startovat s týmem NIO 333 ve Formuli E.

PIlot si nedávno vytvořil sedačku do kokpitu a nedávno strávil čas v týmovém simulátoru, přičemž v pondělí 24. dubna absolvuje test na letišti Tempelhof.

Kvyat, který v současné době závodí za Premu v divizi LMP2 mistrovství světa vytrvalostních závodů, minulý měsíc bojoval o vítězství při zahájení sezóny 1000 Miles of Sebring spolu s týmovými kolegy Mirkem Bortolottim a Doriane Pin, ale pozdní zastávka v boxech znamenala, že nakonec skončili třetí ve třídě.

Test pro NIO 333 bude Kvyatovou první jízdou ve voze Formule E a zdá se, že bude mít zájem najít místo v mistrovství světa pro sezónu 2023-24. Mohl by také testovat v povinném volném tréninku pro nováčky během červencové E-Prix Říma.