CEO Ferrari: Zajímáme se o IndyCar, o Formuli E nikoliv

Již množství světových automobilek vstoupilo do formule E. V poslední době se spekulovalo, že by se na startovní listině mohla objevit i tradiční italská značka se vzpírajícím se koníkem ve znaku. Ovšem CEO společnosti Louis Camilleri případnou účast vylučuje.

Ferrari v posledních letech nezažívá zrovna úspěšné období, především letošní sezona formule 1 je naprosto katastrofální. Mají problémy se dostat do poslední části kvalifikace, na domácí půdě na Monze Sebastian Vettel dokonce vypadl už v prvním segmentu a do závodu startoval až z 17. místa. Trápí se i v závodech, kde jim dělají vrásky na čele i stáje ze středu pole.

Přesto se Ferrari rozhlíží, kde všude by mohlo rozšířit pole působnosti. Mnozí hovořili o tom, že by Maranellští mohli po vzoru Mercedesu a Renaultu zkusit štěstí ve stále rostoucím šampionátu elektrických formulí.

“Nemáme pocit, že je toto relevantní pro silniční provoz,” uvedl Camilleri v rozhovoru pro The New York Times. Podle něj je formule E “silně standardizovaná”, což nepředstavuje filosofii Ferrari. “Přicházíme rádi na místa, kde se můžeme odlišit. Ve formuli E je těžké odhadnout, jakou máte výhodu nad soupeři.”

Když už by měli vstoupit do nějakého nového seriálu, pak by to byla americká série IndyCar. Vše se však bude odvíjet od nových pravidel: “Sledujeme Indy. Trochu záleží na tom, jak flexibilní budou jejich budoucí regule.”

Kromě toho plánují nastoupit se svým prototypem do legendárního vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. Doposud Italové závodili na okruhu de la Sarthe pouze v kategorii GT.