Cesty Da Costy a BMW se rozcházejí, ten nahradí Lotterera u DS Techeetah

Minulý měsíc byla potvrzena jedna část spekulací vyplňující posezonní ‘období sucha’, a sice že André Lotterer bude reprezentovat od nadcházející sezony barvy nově příchozího německého týmu Porsche, čímž se u DS Techeetahu vytvořilo jedno volné místo. S druhou sedačkou vedle Jean-Erika Vergneho bylo spojováno jméno pilota formule 1 Romaina Grosjeana. Ovšem tyto divoké zvěsti se nestanou skutečností a do kokpitu usedne další kandidát v pořadí – Antonio Félix da Costa, který doposud závodil za bavorskou značku BMW.

Spekulace: Lotterer zamíří do Porsche, kterého u Techeetahu nahradí Grosjean

Právě Portugalcovo angažmá u čínské stáje je velmi pravděpodobné, neboť minulý týden ukončil s BMW spolupráci. Údajně je jejich rozchod následkem sporů týkajících se jeho nasazení ve vytrvalostních závodech WEC, kde rovněž oblékal jejich overal. Ačkoliv tyto detaily zatím nejsou veřejné, tak jistý zdroj briského portálu e-racing365.com tvrdí, že jsou “ověřené”.

Da Costa má rovněž dobré vztahy jak s bývalým šéfem týmu Amlinem Agurim, tak i ze současným šéfem Markem Prestonem. Očekává se, že nasazení Portugalce potvrdí v nejbližší době.