Chystá se elektrický Mercedes AMG? Porsche potřebuje soupeře

Elektrické AMG může znít fanouškům této divize velmi zvláštně. Mercedes musí v nadcházejících letech vybavit své uznávané sportovní vozy elektrickým srdcem, pokud chce držet krok s výkonovými schopnostmi modelů Porsche Taycan EV a Tesla.

Přestože si společnost ze své stáje zachovala přísný názor na sportovní elektromobil, její zaměření a důraz na rozšiřování portfolia jejích produktů EV byl stanoven již dávno a budoucí investice do ekosystému elektromobilů mohou zahrnovat i její sportovní vozy.

Některé ikonické značky sportovních vozů, jako je Ferrari, jasně popřely možnost vložení baterie do svých modelů, přinejmenším prozatím výkonnostní schopnosti několika produktů EV od konkurentů ukázaly, že tradiční sportovní vozy mohou být ohroženy.

Mercedes má záměr dobýt svět elektromobilů a znovu zdůraznil svůj závazek k „udržitelnému luxusu“. Nedávno představené EQC je toho důkazem.

Německá značka také odhalila projekt „Ambition 2039“, jehož cílem je, mít za 20 let uhlíkově neutrální nový vozový park. Pozorovatelé trhu říkají, že k dosažení tohoto cíle se Mercedes bude muset také zaměřit na svou řadu automobilů AMG a přinést bateriovou technologii.