Čína okopírovala klasické Mini, chce z něj udělat dostupný elektromobil

Čínská napodobenina automobilů není zdaleka tak běžná jako před deseti lety, protože místní automobilky z Lidové republiky staví lepší a originálnější auta, zčásti díky mnoha designérům a inženýrům, které jsou nyní schopni získat od konkurenčních, zavedených výrobců automobilů. . Ale klony nejsou v Číně mrtvé, jak by tyto obrázky jasně ukazující starý Mini Cooper naznačovaly.

Car News China říká, že čínská společnost Beijing Estech Technology právě požádala o patent na design, který je zcela zjevně starým Mini. Jistě, došlo k některým změnám, které se soustředily hlavně na přední část, která má o něco hladší a efektivnější design, ale kromě toho se design a proporce zdají být totožné s těmi původními.

Ale opravdu musíte porovnat fotografie ikony a tohoto napodobovaného úsilí, abyste skutečně rozeznali rozdíl – ani se nepokusili skrýt zdroj svého designu pro toto vozidlo, jak se o to pokoušeli předchozí designéři napodobujících vozů spojením designových prvků z ostatní vozidla, aby se pokusili popřít to, co zkopírovali…

O specifikacích zatím nepadlo slovo, ale podle zdroje se vozidlo s největší pravděpodobností bude držet původního uspořádání s pohonem předních kol, s motorem pod kapotou pohánějícím pouze přední kola. Mějte na paměti, že společnost, která za tím stojí, se může rozhodnout, že bude o něco větší než originál, aby poskytla více prostoru v interiéru; rozměry nebyly uvedeny v patentové přihlášce, takže zatím nemůžeme říci, že to bude stejná velikost.