Čínské retro elektro? To je nový koncept Great Wall Ora

Po únorovém autosalonu v Chicagu byly všechny hlavní události zrušeny, kromě jedné. Čínské hlavní město Peking má údajně koronavir pod kontrolou a právě teď se koná pekingský autosalon 2020. Počet vozů zjevně klesá, ale to pomohlo tomuto šedozelenému retro-chutnému sedanu vyniknout v menším davu.

Od společnosti Great Wall Motors, konkrétně od plně elektrické značky Ora se zjevuje retro zajímavost. Ora je stále nablýskaná a nová značka, protože v roce 2018 uvedla na trh své první vozidlo, kompaktní crossover iQ.

Následovalo městské auto Adora, ale tento kompaktní sedan nevypadá jako příbuzný. Jmenuje se Futurist Concept a nelze popřít, že maska tohoto vozu se nápadně podobá jinému elektrickému vozidlu, Fordu Mustang Mach-E.

Není známo, zda to bylo úmyslné nebo pouze náhoda. Každopádně vzniká zvláštní retro-moderní vozidlo, které upoutalo pozornost médií a potencionálních zákazníků po celém světě. V jeho profilu vidíme klasické britské a japonské malé sedany, což nemusí být nutně špatná věc. Nicméně “tablet” infotainmentu uprostřed opět vrací vůz do současnosti.

Podle CarNewsChina na projekt dohlížel bývalý designér Land Rover Phil Simmons. Great Wall Motors říká, že je založen na své nové platformě Lemon, která pojme pohony ICE, PHEV, EV a FCV. V tomto případě je plně elektrické hnací ústrojí vybaveno baterií bez obsahu kobaltu, která umožňuje dojezd 700 kilometrů. Pokud jde o technologii, tak obsahuje schopnost autonomního řízení a hlasového ovládání úrovně 3.