Citroën představil elektromobil Ami za 150 tisíc korun

Francouzská automobilka Citroën také následuje trendy moderní dopravy. Výrobce představuje dosud nejlevnější elektromobil, který dokonce smí lidí řídit od patnácti let.

Citroën odhalil sériovou podobu nového modelu Ami, který je drobný městský vůz. Název Ami není fanouškům značky cizí, jelikož se stejně nazvaný vůz vyráběl v letech 1961 až 1978 a vycházel z modelu 2CV.

Neoficiální nástupce malého modelu C1 o délce 2,42 metru a šířce 1,39 metru má za cíl udělat elektromobilitu dostupnou každému.

Ami váží pouhých 485 kilogramů, tudíž je možné ho řídit už od patnácti let! Vůz se po připojení do zásuvky dobije za tři hodiny. Výkon je 6 kW, což se rovná přibližně osmi koním. Maximální rychlost bude 45 kilometrů za hodinu, což mnohdy do centra postačí.

Malé rozměry a nízká cena jsou hlavními faktory ke koupi, jelikož značka věří, že mnoho lidí odrazují právě tyto faktory. Otázkou zůstává Český trh, jelikož je Ami momentálně potvrzen pro domácí Francii, Portugalsko, Itálii a Německo. Pokud vše dobře dopadne, tak je prodej v plánu už během následujících měsíců.