Co stálo za Buemiho nehodou v Saúdské Arábii?

Ve druhém závodě pod umělým osvětlením v Rijádu Sebastian Buemi havaroval, avšak režie se k nehodě nevrátila a poskytla pouze záběr, kde už byl zabodnutý v bariéře. Švýcar se nyní k inkriminovanému okamžiku vrací.


Dvanáct minut před koncem pro Buemiho závod předčasně skončil. Po závodě tým prozradil, že závodník vyjel z ideální stopy a proto skončil ve zdi. Poškození mu nedovolilo pokračovat.

“Jsem ze závodu opravdu zklamaný. Měl jsem slušnou možnost získat body, ale bohužel se to nestalo. Udělal jsem chybu, dotkl se zdi a závod musel ukončit,” přiznal jezdec s číslem 23. “Celkově jsme měli dobrou rychlost a efektivitu, proto jsme mohli získat více bodů.”

Buemi má po úvodním double headeru nulu na kontě. Už páteční kvalifikace, kde byl v první skupině, byla v jeho podání relativně slabá, když se kvalifikoval až 17. Závod dokončil o čtyři pozice výš.

Jeho týmovému kolegovi Oliveru Rowlandovi se dařilo o poznání lépe. Přestože byl také v první partě, tak se dokázal kvalifikovat na 10. místě, v závodě si pak polepšil o další čtyři pozice. Obdobný výkon podal i v sobotu, když po startu ze 13. příčky dojel devátý. Avšak v konečném hodnocení figuroval po Vergneho a Cassidyho penalizaci na sedmém místě.

“Byly to dva dobré závody tady v Diriyyahu, jenom je škoda, že byl druhý závod přerušen. Myslím si, že jsme měli potenciál na to, získat ještě další pozice,” rekapituluje Rowland, jehož slova cituje portál e-formel.de. “Celkově vzato tým odvedl skvělou práci. Odvezli jsme si 14 bodů a v pátek jsme startovali z první kvalifikační skupiny, kde byla trať nejvíce znečištěná. V závodě jsem měl pocit, že auto má potenciál dostat se dopředu. Víme však, co do Říma musíme udělat.”

S Britovým počínáním je spokojen i šéf týmu Nissan e.dams Gregory Driot: “Oli ukázal, že auto má rychlost , a v obou kvalifikačních skupinách byl nejrychlejší. Seb tvrdě bojoval, aby získal pár bodů, přičemž se dotkl zdi. Ale to je motorsport. Těšíme se na další závod v Římě a v dubnu se vrátíme ještě silnější.”