Da Costa se rivality s Vergnem neobává, naopak se na ni těší

Antonio Felix da Costa získal jednu z nejprestižnějších sedaček ve formuli E. Nejen, že bude závodit v mistrovském týmu Techeetah, ale také bude poměřovat síly s dvojnásobným šampionem Jean-Érikem Vergnem.

Proto se naskytuje otázka, zda nemá Portugalec před svým debutem jisté obavy z toho, že bude mít za týmového kolegu jezdce takového kalibru: “Mnoho lidí se mne ptalo, jestli nemám strach. Ale ne, nemám. Myslím, že je pro mě tato změna dobrá. Je Francouz a jezdí pro francouzského konstruktéra, který zrovna vyhrál titul. Do jisté míry přicházím k němu domů – do jeho pokoje.”

Odchod z BMW nebyl vynucený

Nicméně i da Costa už několikrát dokázal své kvality. Od roku 2016 závodil pro americkou stáj Andretti, kterou v uplynulé sezoně převzalo BMW a stala se tak továrním týmem. A hned v prvním závodě v Rijádu stál na stupínku nejvyšším a posléze ještě získal v San-je a New Yorku třetí místo. Byť v konečném hodnocení skončil až na šestém místě s 99 body, tak na Vergneho (136 b.) ztratil pouhých 37 bodů.

Da Costa svým odchodem od BMW chtěl “vyjít ze své komfortní zóny a jít si za novými cíli.”

“Není to tak, že bych chtěl tým opustit za každou cenu. Ale jsem teď v bodě, ve kterém už nejsem super mladý. Sice nejsem ani starý, ale nejsem ani nejmladší,” vysvětluje 28letý závodník. “A jestliže nastane čas na velkou změnu a na vyhledání nového projektu, ve kterém budu mít více šancí na výhru, pak je to právě teď. Nechci tuto změnu absolvovat ve 30 a ani když mi bude téměř 40. Teď je mi 28 a myslím si, že ten je ten správný čas trochu zariskovat.”