Da Costa si dojel na Tempelhofu pro třetí vítězství v řadě!

Kvalifikace: Suverénní da Costa, Mahindra ve druhé řadě

Trať v Berlíně Antoniu Félixovi da Costovi zkrátka sedí. Svůj středeční suverénní výkon potvrdil znovu i o den později, když opět získal pole position. Ve své skupině deklasoval konkurenci o 3,5 desetiny. Druhý pak skončil Sam Bird, za ním Maximilian Günther se Stoffelem Vandoornem, který zaznamenal absolutně nejrychlejší třetí sektor.

Solidní kolo, kterým překonal o setinu sekundy da Costův čas, zajel ve druhé skupině Sebasten Buemi. Zatímco André Lotterer, který ve středu startoval ze druhé řady, se tentokrát zařadil až na dvanáctou příčku.

Nečekanými účastníky v konečném rozstřelu byli pilot Mahindry Alex Lynn a Robin Frijns z Virginu. Naopak velmi slabý výkon předvedl Daniel Abt v Niu, jenž odstartuje 22. a René Rast jako poslední.

Do Super Pole se dostali da Costa, Buemi, Lynn, de Vries a di Grassi. Přičemž Brazilec se během ostrého kola stěžoval na přetáčivost svého vozu a odstartuje z šestého místa. Da Costa naopak přidal a po zajetí naprosto bezchybného kola stanovil nový traťový rekord v hodnotě 1:06.442.

Obrázek

Závod: Da Costa vítězí po druhé stylem start-cíl, Vandoorne opět předvedl skvělou stíhací jízdu

Tentokrát se závod odehrál bez větších dramat. První místo si v klidu ohlídal polesitter Antonio Félix da Costa. Ovšem pěkný souboj o třetí místo sváděli několik zatáček Nyck de Vries a  Alexander Lynn. Ačkoliv měl Nizozemec solidně rozjetý závod, tak byl nucen odstoupit. Zatímco jeho týmový kolega Vandoorne opět předvedl fantastickou stíhací jízdu a pár minut před koncem předvedl husarský kousek, když naráz předjel hned dva jezdce, a to Mortaru a Birda, čímž se posunul na pátou pozici.

Mezitím, co si lídr závodu da Costa, jenž našel mazaný způsob, jak aktivovat útočný mód, aniž by projel celou aktivační stopu, se jeho týmový kolega Jean-Eric Vergne značně trápil kvůli opotřebovaným pneumatikám a v posledních kolech měl plné ruce s dorážejícím porsche Andrého Lotterera, který jej nakonec překonal. Francouz se tak musel spokojit s jedním bodem za desáté místo.

Překvapení kvalifikace Alex Lynn nakonec dovezl svou mahindru těsně za bodovanými pozicemi.

Da Costu na pódiu doplnili Buemi a Di Grassi. Bod za nejrychlejší kolo závodu tentokrát bral pátý Vandoorne.