Da Costa slaví neuvěřitelné vítězství v Kapském Městě

Antonio Felix da Costa odjel bouřlivý závod z 11. místa na startovním roštu až ke svému prvnímu vítězství pro TAG Heuer Porsche v úvodní E-Prix Kapského Města.

Šampion 6. sezóny se vrátil do formy, když skončil třetí v Indii, ale to bylo něco jiného v řádně vyčerpávajícím závodě na další mega, zcela nové trati.

Jezdec Porsche se vyšplhal mezi top 10 a do 20. kola se dostal do první trojky. Když balík v 21. kole stlačilo Full Course Yellow, dělilo se mezi první čtyřkou jen 1,5 sekundy. Nick Cassidy z Envision Racing překonal působivého nováčka a polesitera Sachu Fenestraze a Maximiliana Guenthera v prvním kole aktivací ATTACK MODE.

Guenther ale narazil do zdi. Souboj se postupně zúžil jen na Da Costu a Vergneho. Bývalí týmoví kolegové pak bojovali až k cílové vlajce. Ztráta byla půl sekundy.

Ve 21. kole pak Da Costa zkusil stejný úžasný předjížděcí manévr, jenž použil předtím na Cassidyho, ještě jednou, tentokrát na Vergne. Stejně jako předtím nebyl prostor k dýchání, ale přesto to zkusil po vnější straně zatáčky 7, 8 a 9 a dále k nezapomenutelnému vítězství v závodě pod silným tlakem od francouzského soupeře.

Třetí místo si připsal Nick Cassidy, který má zatím velmi solidní průběh sezony Formule E.

Pokud si říkáte, kde byl lídr šampionátu Pascal Wehrlein, tak ten odstoupil už v prvním kole poté, co narazil do Sebastiena Buemiho. Pro pilota Porsche ale hrálo do karet, že jeho hlavní soupeř Jake Dennis také nebodoval poté, co dostal penalizaci průjezdu boxy za využití většího množství energie.

Wehrlein stále drží na čele tabulky velký náskok, ale Vergne s Da Costou dotahují. Mezi týmy je to zatím jednoznačně ve prospěch Porsche.

Další na řadě je Sao Paulo 25. března, kde opět půjde o nový okruh v kalendáři FE.

Výsledky pátého závodu letošní sezony Formule E

Top 10 v pořadí jezdců po E-Prix v Kapském Městě