Daimler se spojí s Waymo, společně budou pracovat na autonomním systému

Waymo a Daimler ohlásili nové partnerství, které přinese technologii autonomního řízení do jejích tahačů. Nedávno se však ještě zdálo, že se společné cesty nenajdou, nicméně se nebude jednat o osobní automobily, ale o nákladní.

„Naše počáteční úsilí spojí The World’s Most Experienced Driver s Daimler Freightliner Cascadia a umožní plně autonomní řízení. Tyto plně autonomní nákladní vozy vybavené Waymo Driverem budou zákazníkům v USA k dispozici v nadcházejících letech a v blízké budoucnosti budeme zkoumat expanzi do dalších geografických oblastí a značek. Těšíme se na spolupráci se společností Daimler při dosahování našeho společného cíle, kterým je zlepšení bezpečnosti a efektivity silničního provozu pro zákazníky vozového parku,” stojí v prohlášení Wayma.

Daimler také pracuje na elektrické verzi svého nákladního vozu Cascadia třídy 8, ale vypadá to, že naftová verze získává jako první technologii autonomního řízení.

Martin Daum, předseda představenstva společnosti Daimler Truck se vyjádřil na adresu spolupráce také.

Jako lídr v našem oboru je Daimler Trucks průkopníkem automatizované nákladní dopravy. V posledních letech jsme dosáhli významného pokroku na naší globální cestovní mapě, abychom mohli na silnici přivést sériově vyráběné vysoce automatizované nákladní automobily.

„Díky našemu strategickému partnerství se společností Waymo jako lídrem v oblasti autonomního řízení činíme další důležitý krok k dosažení tohoto cíle. Toto partnerství doplňuje duální strategický přístup společnosti Daimler Trucks spočívající ve spolupráci se dvěma silnými partnery, kteří našim zákazníkům dodávají autonomní řešení L4, která jsou bezproblémově integrována do našich nejlepších nákladních vozů třídy.”