Další závody v Číně jsou nejisté, náhradou za Hongkong může být Šanghaj

Šanghaj ePrix, Čína, závody v Číně, eformule, formule E
Formule E se poohlíží po možnosti uspořádat v příští sezoně závody v čínské Šanghaji. Ostatní příležitosti v regionu jsou nejisté. Zejména v Hongkongu pořadatelé bojují s prostorem.

V Číně se elektrická formule objevila už několikrát. Poprvé v první sezoně v Pekingu, naposledy nedávným závodem v San-ja. Na mapu zastávek pak patří i Hongkong.

To by se nicméně s příštím rokem mohlo radikálně změnit. Jak uvedl stále současný šéf série Alejandro Agag, další závody v Číně jsou nejisté. Minimálně v případě současných destinací.

V Hongkongu je plánována další výstavba v přilehlém okolí trati. Zároveň FIA usiluje o to, aby byla navýšena délka tohoto okruhu. A hledání vhodné náhradní lokality není v případě Hongkongu lehký úkol.

ČTĚTE TAKÉ: 

I proto užší vedení seriálu začalo vyjednávat o ePrix v Šanghaji. Každopádně by v tomto případě nemělo jít o náhradu za San-ja v případě dohody s Hongkongem.

Jasno o budoucnosti závodů v Číně má být do měsíce. Podle současných odhadů je to z pohledu Hongkongu i San-ja 50/50. Důvodem jsou již zmiňované prostorové překážky, které musí být vyřešeny.

Chystá se nová formulová série, odstartuje už příští rok