De la Rosa odchází z DS Techeetah

Bývalý závodník formule 1 Pedro de la Rosa působil od ePrix Říma coby technický a sportovní manažer mistrovského týmu sezony 2018/20. Rozhodl se ale vzdát se své pozice především kvůli tomu, že trávit více času s rodinou a věnovat se jiným projektům.

Podle infomrací e-racing365.com se Techeetah ohlíží po náhradě za de la Rossu, která by měla být na stejné úrovni jako právě Španěl.

“Bylo to poprvé v životě, co jsem pracoval pro tým, aniž bych byl pilot. Bylo to naprosto skvělé a tato zkušenost mi rozhodně pomohla lépe porozumět tomu, jak tým funguje a jak přijímají rozhodnutí, která ovlivňují konečný výsledek jejich jezdců,” popisuje 48letý rodák z Barcelony. “Ten pocit, že nějak můžete ovlivnit výsledek je zkrátka fascinující.”

“Chtěl bych poděkovat všem v DS Techeetah za tyto dvě sezony. Užil jsem si každičkou sekundu a jsem opravdu ohromen úrovní šampionátu.”

“Piloti v tomto šampionátu nemají co závidět jezdcům formule 1. Moje rodina je z mého rozhodnutí nadšená, ačkoliv jsem jsem je již varoval, že mimo závodění nebudu příliš dlouho!”

De la Rossa byl pro tým přínosem

De la Rossa se k týmu připojil na popud Keitha Smouta, se kterým již pracoval v královně motorsportu, když reprezentoval v 90. letech barvy týmů Arrows a Jaguar.

Smout je přesvědčený, že obrovský podíl na úspěších týmu v posledních dvou letech má z velké míry právě de la Rossa: “Pedro přinesl do týmu hromadu pozitivních kvalit. Měl obrovský vliv na nás jak na trati, tak i mimo ni, a klobouk dolů před jeho klidným, avšak silným a sebevědomým přístupem, který byl pro nás neskutečný.”

“Přejeme mu do budoucnosti všechno nejlepší a ačkoliv odchází za novými výzvami, tak nám nezbývá nic jiného než ocenit a obdivovat jeho perfekcionalizmus a odevzdání se týmu.”