De Vries a Vandoorne budou testovat monoposty IndyCar

Šampioni z Mercedesu budou mít dost možná nové angažmá. Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries cestují do Ameriky, kde vyzkouší monoposty pro IndyCar.

Bývalý pilot McLarenu Formule 1 a šampion série GP2 2015 Vandoorne dostane příležitost otestovat Arrow McLaren SP-Chevrolet, jak v září navrhl generální ředitel McLarenu Zak Brown, protože tým plánuje rozšíření na tři vozy.

Ten samý den v Sebringu dostane příležitost kolega z Mercedesu formule E a úřadující FE šampion De Vries za tým Meyer Shank Racing-Honda, který vyhrál Indy 500, protože podle zakladatele týmu je Nyck vyjímečný.

„Vždy se díváme do budoucnosti, bez ohledu na to, jaká je současná situace našeho jezdce. Sledujeme, kdo je tam venku, kdo si vede dobře a přemýšlíme o tom, jaké budou potřeby.

Neustále budujeme a rozvíjíme náš tým a alespoň z mého pohledu je Nyck chlap, který je opravdu výjimečný, rocková hvězda. Šampion formule 2, šampion Formule E…

Bude zajímavé vidět, jak si povede ve srovnání s Vandoornem, protože jsou týmovými kolegy u Mercedesu, ale víme, že jsou oba velmi dobří jezdci.”