DeLorean DMC se vrací jako elektromobil

Před více než rokem se zdálo, že DeLorean DMC 12 se může vrátit na trh jako plně elektrické vozidlo. Nyní se zdá, že první plány se mohou stát realitou, protože společnost s oficiálními právy na jméno DeLorean má za cíl uvést na trh plně elektrický DeLorean DMC v letošním roce.

Původní DeLorean Motor Company již neexistuje, i když stále existuje DeLorean Motor Company, která není přidružena k původnímu výrobci vozu. Podle Autocaru, jak příběh pokračuje, bývalý britský inženýr Stephen Wynne získal práva na jméno DeLorean již v roce 1995. „Nová“ společnost DeLorean je považována za největší světový zdroj dílů a oprav DeLoreanů.

Wynne začal připravovat plány již v roce 1997 na opětovné spuštění DeLorean DMC v malých dávkách, ačkoli jeho původní motor již nepřicházel v úvahu. Tehdy se předpokládalo, že by snad budoucí DeLorean DMC mohl být elektrifikován.

Nyní společnost DeLorean Motor Company v nedávném tweetu škádlila modernizovaný, plně elektrický DMC.

Jak vidíte, informací zatím není mnoho. Přepracované DMC se bude jmenovat DeLorean EVolved. V tuto chvíli opravdu víme jen to, že půjde o luxusní sportovní vůz s elektrickým pohonem.