DeLorean odhalil elektromobil budoucnosti

DeLorean je zpět jako plně elektrický 2+2 grand tourer s nápadným vzhledem od Italdesign a vzrušujícím výkonem. Jmenuje se Alpha5 a stojí v čele celé řady od oživené značky, která bude zahrnovat elektrický sedan, vodíkové SUV a kupé V8.

Jak mohou fotografie dosvědčit, DeLorean Alpha5 je zásadní odchylka od původního DMC-12. Může si zachovat detaily, jako jsou racčí dveře – masivní pár, pokud jsme nějaké viděli – lamelové zadní sklo a nejasně podobná zadní světla, ale tohle je úplně jiná bestie.

Pro začátek je to mnohem větší auto, měří 4 995 mm na délku, 2 044 mm na šířku a 1 370 mm na výšku. Rozvor náprav je na kupé rovněž velkorysý, měří 2 300 mm.

Jeho masivní křídlové dveře jsou pravděpodobně hlavním vrcholem a důvodem, proč jsou tak velké, je umožnit přístup na zadní sedadla. Vpředu Alpha5 zobrazuje elegantní horizontální světlomety a rozměrnou mřížku ve spodní části nárazníku, která nasává vzduch a směřuje ho nahoru k tvarované kapotě. Bez povšimnutí jistě nezůstanou ani vícepaprsková aerodynamická kola a mohutný zadní difuzor.

Rozhodně vypadá aerodynamicky a rychle a oba tyto dojmy jsou přesné. Styl karoserie umožnil návrhářům dosáhnout koeficientu aerodynamického odporu 0,23, který v současnosti patří k nejlepším v oboru, i když za Cd Mercedes-Benz EQS 0,20.

Pokud jde o výkon, základní výkonný model Alpha5 – to naznačuje, že se připravují výkonnější modely – obsahuje 100+kWh baterii napájející více elektromotorů. Toto nastavení umožňuje sprint z 0 na 100 km/h za 2,99 sekundy. Dojezd se odhaduje na 483 kilometrů.

DeLorean Alpha5 bude mít svou oficiální veřejnou premiéru na Pebble Beach Concours d’Elegance 18. srpna před zahájením výroby v roce 2024 na nezveřejněném místě v Itálii. Vzhledem k tomu, že vozidlo je navrženo společností Italdesign, která také napsala původní DMC-12, může jej italský designérský dům také vyrábět ve svém výrobním závodě pro maloobjemová vozidla. V tuto chvíli je to však čistá spekulace.

Bateriově poháněné kupé bude vyrobeno v omezeném počtu 88 kusů (samozřejmě). Výroba bude zahájena speciálním modelem Launch Edition, ale detaily o něm jsou vzácné kromě červeného laku a černých akcentů.