Na festivalu v Cannes bude mít premiéru dokument o formuli E. Stojí za nim Leonardo DiCaprio

Formule E 2017/18, Marrákeš ePrix
Nový „environmentálně“ naladěný dokument z produkce Hollywoodského herce Leonarda DiCapria přiblíží poslední sezónu Gen1. Premiéru bude mít již tento týden na filmovém festivalu v Cannes.

Ve volném českém překladu dostal dokument název „A je odstartováno.“ V původním znění jde o slova „And we go green,“ kterými každý závod uvádí komentátor formule E Jack Nicholls. Diváka nový dokument vezme za oponu elektrické série, přičemž rozsahem pokrývá mistrovskou sezónu Jeana-Érica Vergne.

Rovněž režie má punc kvality. O tu se totiž postarali cenami ověnčený tvůrce Fisher Stevens, který získal Oscara za film Zátoka, a Malcolm Venville. O Stevensovi je známo, že bude režírovat i dokumentární cyklus nově vznikající série Extreme E se závody například za Polárním kruhem.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Oficiálně: Známe první piloty nadcházející sezony formule E

Premiéru „And we go green“ bude mít už pozítří v Cannes, kde od minulého týdne probíhá slavný filmový festival. Široké veřejnosti nicméně zatím dokument zůstane skryt, avšak probíhají diskuse o jeho plném zveřejnění. K vidění by tak mohl být už brzy i u nás.

Na premiéru do Cannes se podle všeho chystají samotný DiCaprio, šéf formule E Alejandro Agag nebo piloti Lucas di Grassi, Sam Bird, André Lotterer či bývalý závodník Jaguaru Nelson Piquet.

Usain Bolt uvedl v život vlastní automobilovou značku. V Paříži představil první elektromobil