Dilbagh Gill opustí vedení týmu Mahindra

Šéf a generální ředitel Mahindra Formule E Dilbagh Gill opustí tým, v jehož čele stál od prvního závodu šampionátu v roce 2014.

Mahindra, jeden z původních zakládajících týmů Formule E, dosadil Gilla jako šéfa týmu pro sezónu 2014-15 před úvodním závodem v Pekingu.

Od té doby Gill dohlížel na všech pět vítězství v týmu během jeho osmi sezón v šampionátu.

Tým dvakrát posbíral vítězství v Marrákeši, přičemž Felix Rosenqvist tam vyhrál v letech 2017-18 a Jerome d’Ambrosio převzal prvenství v letech 2018-19 – s Gillem v garáži Mahindry a při obou příležitostech měl na oslavu fez.

Po 100 závodech ve vedení týmu nyní Gill odjel před nadcházející sezónou 2022-23, kdy se Mahindra připravuje na vstup do pravidel Gen3.

V prohlášení na sociálních sítích Mahindra poděkoval Gillovi za jeho čas v týmu a popřál mu to nejlepší v jeho budoucím úsilí.

„Mahindra Racing by ráda poděkovala Dilbaghu Gillovi za jeho přínos, tvrdou práci a loajalitu. Po devíti letech v roli generálního ředitele a šéfa týmu našeho týmu Formule E, kdy dohlíží na 100 závodů, 5 vítězství v závodech a 23 umístění na stupních vítězů,“ zněl tweet od týmu.

„Přejeme mu vše nejlepší pro jeho budoucí výzvy – vždy bude součástí našeho elektrického příběhu.”

Gill nedávno uzavřel smlouvu s vracejícím se týmem Abt Formula E, aby Mahindra dodala své pohonné jednotky, protože německý tým se vrací do šampionátu poté, co předtím vedl tovární tým Audi.