Dillmann nejspíše zůstane s NIO i v nadcházející sezoně

Britský tým se letos trápí a nedaří se mu držet krok s konkurencí. Zatímco v první sezoně získal pět pódiových umístění a celkově skončil čtvrtý, tak následující ročníky už byly o poznání horší. Momentálně však zažívá nejhorší ročník v historii šampionátu, přičemž mu patří průběžné jedenácté místo s šesti body na kontě. Doposud se podařilo bodovat pouze Oliveru Turveyovi v Santiagu a Hongkongu.

Přestože Tom Dillmann má na kontě nulu, tým si jej chce ponechat. Potvrdil to i sám Francouz, podle kterého je setrvání v týmu už hotovou věcí.

„Za námi je náročný a frustrující rok s několika dobrými okamžiky. Proto se o to více těším, až dostanu auto, se kterým budu moci bojovat na čele startovního roštu,“ řekl 30letý závodník, který absolvuje svoji první kompletní sezonu ve Formuli E. V roce 2017 a 2018 odstartoval jen do několika vybraných závodů, přičemž jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo.

„Těším se na to, že brzo budu mít k dispozici dobré auto. Upřímně řečeno, nevypadá to, že se do konce sezony naše výkony jasně zlepší. Samozřejmě, že se v týmu ještě nikdo nevzdává. Koneckonců nám do budoucnosti pomůže jakákoliv zkušenost se softwarem nebo nastavením, kterou tuto sezonu získáme. Momentálně nám však nezbývá nic jiného než čekat na lepší auto.“

Dillmann absolvuje v nadcházejících týdnech první kilometry v novém monopostu v rámci 15denního soukromého testování, které má každý tým k dispozici před veřejnými testy. Ty se uskuteční v říjnu na okruhu ve Valencii.